Szanowni rodzice, uczniowie, nauczyciele

Zgodnie z komunikatem MEN w sprawie czasowego ograniczenia pracy szkół,
od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej, wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa od 12 marca br. uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkoły.

Rodzicu !!!!!!
• ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 do 25 marca br.
• zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
• przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
• rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
• śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu !!!!!
• pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
• przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
• odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
• przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.”

Dodatkowe informacje

– Uczniowie otrzymali kompleksową informację ws. czasowego zawieszenia pracy szkoły od 12.03.2020 r.
– Nauczyciele będą kontaktować się z uczniami w celu ustalenia form i zasad zdalnej pracy edukacyjnej.
– Prosimy o systematyczne sprawdzanie komunikatów przesyłanych przez dziennik elektroniczny.
– W przypadku wystąpienia niepokojących sytuacji w Państwa rodzinach – a dotyczących naszych uczniów – proszę o kontakt ze szkołą (dyrekcja i sekretariat szkoły).
– Jeśli otrzymam jakiekolwiek istotne, niepokojące informacje dotyczące zagrożenia zdrowia Państwa dzieci a naszych uczniów, przekażę je w odrębnym komunikacie.