Sadowne – Serock – Modlin – Czerwińsk – Płock – Włocławek

11-14 VI 2013 (wtorek-piątek)

Program:

Dzień 1 wtorek (Doliną Bugu): 7.00 zbiórka przy LO, zapoznanie się z trasą i regulaminem.

Sadowne-Płatkownica-Brok-Udrzyn-Brańszczyk-Wyszków-Serock. Nocleg w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku (hala sportowa)

Dzień 2 środa (Doliną Narwi): Pobudka, śniadanie. Serock-Zegrze (odpoczynek nad zalewem)-Modlin (zwiedzanie twierdzy Modlin)- Czerwińsk n. Wisłą (miejsce gdzie książę Jagiełło przekroczył Wisłę po moście łyżwowym w drodze na Grunwald w 1410). Nocleg w klasztorze.

Dzień 3 czwartek (Doliną Wisły): Pobudka, śniadanie. Czerwińsk n. Wisłą – Płock. Zwiedzanie Płocka z przewodnikiem. Wieczorna wycieczka na drugą stronę Wisły. Nocleg.

Dzień 4 piątek (Doliną Wisły): Pobudka, śniadanie. Pakowanie. Wyjazd z Płocka. Zakończenie wycieczki na tamie we Włocławku. Po południu/wieczorem powrót autokarem do Sadownego.

Trasa: 80 + 60 + 60 + 50 = 250 km

UCZESTNICY: uczniowie gimnazjum, liceum, studenci – bez przeciwwskazań lekarskich do jazdy rowerem

Informacje organizacyjne:

– koszt: 80 zł (uczniowie LO i gimnazjum w Sadownem),  100 zł – pozostali: obejmuje noclegi, przewóz bagaży, powrót autokarem, bilety wstępu, opiekę nad nieletnimi uczestnikami, zabezpieczenie techniczne w czasie rajdu.

– Liczba uczestników jest ograniczona do 19: zapewniamy rower + sakwa na bagażnik, kurtka przeciwdeszczowa, kamizelka odblaskowa + NOWE SUPER WYGODNE ŻELOWE SIODEŁKO.
– Organizatorzy zapewniają przewóz bagażu samochodem

– wyżywienie we własnym zakresie – organizatorzy zapewniają wrzątek na śniadanie i kolację

Zabieramy:
– śpiwór (lub koc) karimatę lub materac pompowany – nocleg na materacach w sali gimnastycznej
– nakrycie głowy chroniące przed słońcem
– kubek/szklankę, herbatę, cukier, sól, pieprz, deskę do krojenia i inne rzeczy przydatne w czasie rajdu

Zapisy: sekretariat LO 8.00-15.30 do 6 VI (czwartek)      Informacje: Paweł Styś, tel. 602 408 231

Wyjazd dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie i Gminę Sadowne.