„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi
w ich samotności, jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei „więźniom”, tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa, jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są Twoje możliwości    i jak wielka  jest Twoja słabość, jest Boże Narodzenie.

Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez Ciebie,
zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie.”

Matka Teresa z Kalkuty

Takie Boże Narodzenie pojawiło się 14 grudnia  w wielu domach osób starszych, chorych, samotnych  z naszej gminy, kiedy wolontariuszki ze Szkolnego Koła Caritas działającego
przy ZSP w Sadownem
wręczały Świąteczną Paczkę.

Dziękujemy za serdeczne przyjęcie oraz niebywałą wdzięczność osobom obdarowanym.

Ogromne podziękowania kierujemy  również do mieszkańców gminy Sadowne oraz uczniów ZSP w Sadownem za zaangażowanie
i przygotowanie świątecznej paczki.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas Marta Osman

{gallery}swiatecznapaczka{/gallery}