Jak co roku z okazji pierwszego dnia wiosny odbył się nasz szkolny turniej piłki halowej o Puchar Orkana

20 marca chłopcy w swych klasowych składach walczyli o tytuł najlepszej drużyny w szkole. W turnieju wzięły udział zespoły: I LO, II LO, II TG, II ZSZ oraz obrońcy tytułu z przed roku – III LO. Poziom spotkań był wysoki, a zawodnicy zostawili wszystkie siły na parkiecie i pokazali dobre widowisko. Wszystkie mecze sędziował pan Sebastian Kowalczyk, któremu dziękujemy za udział w turnieju. Po rozegraniu wszystkich meczy okazało się, że jak w ostatnich latach, tradycyjnie wygrali drugoklasiści, czyli drużyna II LO. Jednak blisko obrony tytułu byli tegoroczni maturzyści, którzy podobnie jak zwycięzcy nie przegrali żadnego spotkania, ostatecznie zajmując drugie miejsce. Warto dodać, że nie stracili oni ani jednej bramki. W dużej mierze była to zasługa będącego w świetnej dyspozycji bramkarza Bartka Kowalczyka, który zachował czyste konto w całym turnieju. Natomiast lekki brak skuteczności jego kolegów z drużyny można wytłumaczyć, tym że na pewno  koncentrują się oni teraz na jak najlepszym przygotowaniu do matury. 3 miejsce przypadło zespole II TG, który w następnym roku na pewno będzie chciał wygrać i odebrać tytuł ich rówieśnikom z LO. Lecz nie będzie to łatwe zadanie, gdyż do walki o puchar na pewno włączy się 4 drużyna turnieju – I LO. Mają bowiem w swoich szeregach tajną broń w postaci najskuteczniejszego zawodnika, którym został Konrad Wojciechowski. Ostatnie miejsce zajęła drużyna II ZSZ. Lecz to nie koniec emocji w tym roku, gdyż już za tydzień swoje mecze rozegrają dziewczyny!

Foto z turnieju: