POLSKA TYJE!!!  W rankingu otyłości na tle Europy Polki zajmują dziewiąte, a Polacy szóste miejsce. W grupie wiekowej 16-18 lat 18% chłopców i 10 % dziewcząt jest otyłych lub ma nadwagę.

Co masz w plecaku na drugie śniadanie? Jabłko, kanapkę, czy może pączka lub chipsy? Czy uprawiasz jakiś sport, regularnie ćwiczysz, czy może ograniczasz się do aerobiku kciuków przed telewizorem?

OTYŁOŚĆ ZABIJA! Otyłość to ryzyko cukrzycy, wylewów, nadciśnienia, nowotworów. Zawalcz o siebie – zjedź na wadze, zadbaj o dietę, ruszaj się! W Europie rocznie milion osób umiera z powodu otyłości! To jak dbasz o swoje zdrowie teraz – zaprocentuje w przyszłości.

Zainwestuj w siebie!

Walcz z nadwagą i otyłością!

W ramach Dnia Walki z Otyłością uczniowie z klas II i I T zachęcali do wyboru zdrowych przekąsek zamiast tradycyjnych np. chipsów czy wafelków.

W tym celu zostały przygotowane     i rozwieszone na korytarzu plakaty   o tematyce związanej z żywieniem, nadwagą    i otyłością. Uczniowie przygotowali zdrowe przekąski: talarki marchewki, świeże oraz suszone owoce, którymi częstowali  koleżanki i kolegów, nauczycieli oraz pracowników szkoły.

Mamy nadzieję, że akcja wzbudziła wiele pozytywnych emocji.