„Walcz o to czego pragniesz,

bo samo do ciebie nie przyjdzie.

Szczęściu trzeba pomóc…”

10 czerwca uczniowie  II klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych  w Sadownem wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Barmańskim „Soft drink” organizowanym przez Zespół Szkół Techniczno – Zawodowych w Radzyminie pod patronatem Starosty Wołomińskiego.

Celem konkursu była promocja dobrze zorganizowanej, szybkiej i sprawnej pracy profesjonalnego barmana oraz jego kreatywności i umiejętności posługiwania się różnorodnymi technikami pracy.

W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych o profilu gastronomiczno – hotelarskim i kelnerskim.  Każda szkoła mogła zgłosić do konkursu maksymalnie dwóch uczestników przystępujących do współzawodnictwa indywidualnie.

Konkurs składał się z dwóch etapów:

I etap polegał na:

• wykonaniu dekoracji do drinka własnej propozycji w czasie nie dłuższym niż 15 minut;

• zaserwowaniu soft drinka

TrTrzech uczestników z największą ilością zdobytych punktów rywalizowali o I, II i III miejsce wykonując soft drink.

II Etap polegał na sporządzeniu soft drinka (napoju mieszanego) w jednej porcji z surowców, które zapewnia organizator.

I   I miejsce zajęła Agata Karczmarczyk… i to nie koniec … III miejsce zajął Szymon Dąbrowski. Dwa Puchary w jednym konkursie to nie lada wyczyn!!!

Serdecznie gratulujemy naszym Mistrzom !!!

I życzymy  – „ Pracujcie tak ciężko, że pewnego dnia Wasz podpis będzie nazywany autografem”