Do jednych z najbardziej uroczystych dni w szkole należy Dzień Nauczyciela. Jest to dzień w którym uczniowie, rodzice, władze oświatowe wyrażają wdzięczność i uznanie dla pięknej i  trudnej pracy pedagogów.

W poniedziałek 19 października 2015 świętowaliśmy w ZSP w Sadownem Dzień Edukacji Narodowej. W uroczystej akademii udział wzięli: dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły, zaproszeni goście oraz uczniowie wszystkich klas ZSP. Jak każdego roku taka uroczystość daje okazję do podziękowania za pracę pedagogiczną, do wyróżnienia nauczycieli, wręczenia im nagród oraz spędzenia w bardzo miłej atmosferze niezapomnianych chwil.

Dyrektor Sławomir Ryszawa zaprezentował zgromadzonym niedawno otrzymane wyróżnienia dla szkoły : Medal PRO MAZOVIA (otrzymany w związku z 70 -leciem szkoły od Marszałka Województwa Mazowieckiego) i Dzwon św. Huberta (przyznany przez kapitułę Hubertusa Węgrowskiego za propagowanie kultury). Dyrektor wymienił również nagrodzonych w tym roku nauczycieli nagrodą starosty i nagrodami dyrektora. Uczniowie i goście otrzymali od Dyrektora upominki jubileuszowe tj. pamiątkowe długopisy.

O sympatyczną oprawę uroczystości zadbali uczniowie klasy 1 LO z opiekunami: Sylwią Rosińską i Mariuszem Wójcikiem. W wykonaniu uczniów zgromadzona publiczność obejrzała wesołe scenki z życia szkoły. Pracownicy szkoły i goście otrzymali od uczniów kwiaty oraz bardzo miłe życzenia.