Jesteśmy Razem – wyjątkowe spotkanie w Kosowie Lackim i Treblince

W środę 21 września, uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny wzięli udział w polsko- izraelskim programie „ Jesteśmy razem” który ma na celu integrację młodzieży z Polski i Izraela, wspólne poznawanie swojej  historii i kultury.

W ramach wydarzenia zorganizowane zostały warsztaty dla młodzieży polsko- izraelskiej w Kosowie Lackim, których celem było przełamywanie stereotypów i integracja międzykulturowa. Młodzież miała okazję zapoznać się, porozmawiać, a także wspólnie sprawdzić swoją wiedzę na temat Polski i Izraela.
Następnie młodzież udała się na wspólny posiłek, przy którym mogła się integrować z resztą kolegów i koleżanek z Izraela. Po posiłku polska młodzież udała się, by wspólnie obejrzeć film „Opór”.
Po zajęciach w szkole uczestnicy z Polski udali się do Treblinki by wspólnie uczcić pamięć zamordowanych w obozie koncentracyjnym w Treblince.