Dzisiejszy dzień to początek Waszego dorosłego życia…….”

Po raz kolejny pożegnaliśmy najstarszych uczniów naszej szkoły. Dzisiejsza uroczystość choć tak tradycyjna, podniosła i wzruszająca była zupełnie inna od tych, które przeżywaliśmy od ponad 70 lat istnienia naszej placówki. W budynku szkoły zebrała się mała grupa nauczycieli żeby za pośrednictwem transmisji on- line pożegnać naszych tegorocznych absolwentów. Przemówienie dyrektora, podziękowania maturzystów oraz życzenia młodszych kolegów spowodowały, że pomimo tej dzielącej nas odległości i bariery monitora komputera, poczuliśmy więź wspólnoty szkolnej oraz wzruszenie odbierające głos.

Drodzy Absolwenci

Życzymy Wam, aby to przejście w dorosłe życie było dla Was pozytywnym doświadczeniem, żeby wszystkie Wasze plany i marzenia zrealizowały się. Pamiętajcie jednak, aby w dążeniu do celu nie zatracić poczucia własnej wartości, aby mieć na uwadze dobro innych ludzi, aby czasem w ogólnym zabieganiu zatrzymać się na chwilę i rozejrzeć dookoła siebie by dostrzec innych. Nigdy nie traćcie też nadziei ani wiary we własne siły ani w możliwości drugiego człowieka. Pamiętajcie, że oprócz nabytej wiedzy, o wartości człowieka decyduje to, co ma w sercu. Miejcie więc szacunek dla każdego napotkanego człowieka. Niech jednym z waszych moralnych drogowskazów będą słowa Świętego Jana Pawła II „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”.

Z najlepszymi życzeniami

Dyrekcja wraz z Radą Pedagogiczną