{gallery}2016wycieczka2t{/gallery}

Wycieczki integracyjne wpisały się już w tradycję naszej szkoły. W dniu 27 września klasa II TŻiUG wybrała się do Warszawy pod opieką wychowawczyni pani Marii Dobies i pani Elżbiety Rukat – nauczycielki przedmiotów zawodowych gastronomicznych.

W programie wycieczki było zwiedzanie jednego z najlepszych hoteli w Polsce, jakim jest 4-gwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw położony w kameralnym otoczeniu w Warszawie, 11 km od serca miasta. Uczniowie dzięki uprzejmości Szefa kuchni Pana Zbigniewa Łęgowskiego oraz pracowników hotelu poznali zasady funkcjonowania obiektu, zwiedzili część pobytową, część gastronomiczną, część biznesową, recepcję i lobby oraz skonfrontowali wiedzę zdobytą w szkole.Mieli również okazje zobaczyć podczas pracy swoich starszych kolegów, którzy w tym właśnie hotelu odbywają praktyki zawodowe. Chociaż pewnie większość z uczniów miała już okazję być w stolicy, to na pewno podczas całodniowego zwiedzania dowiedzieli się również mnóstwo ciekawostek związanych z historią Zamku Królewskiego. Uczniowie wędrując po Zamku oglądali ciekawe przedmioty codziennego użytku, dowiadywali się do czego one służyły i przez kogo zostały wykonane. Klasa wykazała duże zainteresowanie ciekawostkami Zamku Królewskiego, które z pasją i dozą humoru przekazał nam przewodnik. Wszyscy chętnie słuchali i odpoczywali czasami nawet siedząc na podłodze, a największe wrażenie zrobiła na uczniach Sala Senatorska, ze względu na swoją wielkość oraz Sala Tronowa, pięknie złocona. Po zwiedzeniu muzeum udaliśmy się do centrum handlowo-rozrywkowego „Arkadia”. Spędziliśmy tam kilka godzin na zakupach, a na zakończenie wycieczki obejrzeliśmy wybrane filmy w kinie Cinema City Arkadia. Zaliczam wycieczkę do jak najbardziej udanych. OBY BYŁO WIĘCEJ TAKICH WYCIECZEK!

M.Dobies

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.