W piątek, 29 kwietnia 2016 r. po raz ostatni, uczniowie klasy maturalnej z Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana spotkali się w gronie kolegów, koleżanek, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości w murach naszej szkoły. Zakończył się trzyletni czas przygotowań do najważniejszego egzaminu – matury.

To już po raz 70. Sadowne przeżywa tak podniosłą uroczystość. 70. raz kolejny rocznik młodych ludzi „wyfruwa” w świat, aby dalej uczyć się, rozwijać i pracować. Od dziś mogą o sobie mówić: „Absolwenci Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem”.

Podczas ceremonii padło wiele ciepłych słów podziękowań i wdzięczności. Spotkanie rozpoczął Pan Dyrektor Sławomir Ryszawa – wspominając wspólnie spędzone lata w naszej szkole i życząc absolwentom sukcesów na maturze i w dorosłym życiu. O naszych uczniach nie zapomniała również Pani Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc. Przesłała list, który odczytał przybyły na uroczystość asystent Pan Michał Piotrowski. Pani Marszałek gratulowała młodzieży zakończonego z sukcesem ważnego etapu nauki i wyraziła nadzieję, że wszyscy absolwenci osiągną wymarzone cele i odnajdą się w dorosłym życiu.  Życzyła powodzenia na maturze i „połamania piór”.

Po przemówieniach nastąpił podniosły moment przekazanie sztandaru szkoły uczniom klas drugich, którzy od tej chwili przejęli nad nim honorową pieczę.

Kolejnym ważnym punktem uroczystości było wręczenie świadectw i nagród trzecioklasistom. Najlepszym wynikiem w roku 2016 może pochwalić się Daniel Sobieski, który otrzymał świadectwo z wyróżnieniem oraz nagrodę książkową od Starosty Powiatu Węgrowskiego.

Miłym zwyczajem w sadowieńskim liceum jest przyznawanie koleżeńskich nagród dla ciekawych osobowości wśród maturzystów. Są to statuetki – tzn. ,,ORKANY”. Również w tym roku młodsi koledzy nagrodzili starszych za budowanie atmosfery w szkole. Zabawne kategorie i owiane tajemnicą nominacje dostarczyły jak co roku emocjonujących chwil. Przyznano m.in. tytuły „kierowcy roku”, „stylówy roku”, „papużek nierozłączek”.

Nie obyło się również bez przemówienia przedstawicieli klas III-ch. Złożyli na ręce dyrekcji oraz całego grona pedagogicznego podziękowania i kwiaty.

Po uroczystościach oficjalnych, był czas na żartobliwą część artystyczną, która została przygotowana przez uczniów klasy II LO.

Absolwenci mają teraz przed sobą prawie tydzień wolnego. Później zostanie już tylko napisać maturę na „100”.

Trzymamy kciuki za wszystkich naszych uczniów i życzymy powodzenia!

{gallery}2016pozegnanie3klas{/gallery}