W piątek 28.10.22 uczniowie naszego liceum i technikum uczestniczyli w wycieczce do Warszawy w ramach programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”.

Pierwszym punktem naszej wycieczki było Muzeum Sportu i Turystyki. To jedno z najstarszych tego typu muzeów w Europie. Ukazuje dzieje sportu od antycznej Grecji do współczesności. W czasie zwiedzania odbyły się również warsztaty dotyczące wiązania węzłów. Uczestnicy zajęć otrzymali pomoce w postaci lin, kołków, schematów wiązania węzłów, oraz niezbędną pomoc instruktorską. Następnie odwiedziliśmy Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Mogliśmy obejrzeć spektakl pt.: „Wiśniowy sad” Antoniego Czechowa w reż. Krystyny Jandy. Czas wolny tradycyjnie spędziliśmy w galerii, gdzie obowiązkowo odwiedziliśmy McDonald’s!

Tekst: Weronika Podgórska