Dzień Promocji Zdrowego

Żywienia w naszej szkole

W dobie dominacji produktów fast food oraz popularności biernych form spędzania wolnego czasu, promowanie zasad zdrowego odżywiania ma szczególne znaczenie dla kondycji zdrowotnej mieszkańców Europy. W dniu 14 czerwca 2011 w ramach Projektu Comenius, nasza szkoła zorganizowała „Dzień promocji zdrowego żywienia”. W tym celu zaprosiliśmy specjalistę od żywienia panią profesor Małgorzatę Drywień, która jest pracownikiem naukowym SGGW w Warszawie i Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego w Siedlcach. Mottem spotkania była parafraza słynnego powiedzenia „Myślę więc jem”. W swojej prelekcji ”Zdrowie na talerzu” pani profesor zwróciła uwagę na błędy żywieniowe i konsekwencje nieprawidłowego żywienia w postaci otyłości, anoreksji i bulimii.

Uczniowie wspomagający przedsięwzięcie wyjaśnili ideę akcji. Zaprezentowali zasady zdrowego żywienia w formie plakatów, gazetek ściennych i prezentacji PowerPoint. Na wystawie w postaci drewnianej piramidy zaprezentowali produkty, które powinny być podstawą codziennej diety. Na koniec pani profesor i uczniowie odpowiadali na pytania związane ze zdrowym odżywianiem się.