Zapraszamy do udziału w akcji czytelniczej wszystkich, którzy chcieliby pokazać, że czytanie jest w modzie. Trzeba tylko zabrać ze sobą książkę i stawić się na stadionie w Sadownem 10.06.2016 r. o godz. 10.00

10czerwca 2016r. o 10.00 uczniowie ze wszystkich szkół z Sadownego oraz pozostali miłośnicy książek włączą się w ogólnopolską akcję promująca czytelnictwo pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”.

W tym samym czasie zbiorą się na boisku szkolnym i będą wspólnie czytać — każdy to, na co ma ochotę. Razem ustanowimy

rekord czytania w jednym momencie.

Celem ogólnopolskiej akcji jest przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Jak podkreślają eksperci, jedyna nadzieja na wzrost fatalnych wskaźników czytelnictwa leży w dorastającym pokoleniu, a przewodnią rolę w jego aktywizacji pełnią biblioteki szkolne.

Ostatni raport Biblioteki Narodowej o stanie czytelnictwa  pokazuje, że 64 % Polaków powyżej 15. roku życia nie czyta książek. Pokażemy, że młodzież czyta więcej, a dorośli mają się czego wstydzić. Nauczyciele bibliotekarze podkreślają, że w wielu  bibliotekach „nie zamykają się drzwi”. Przedstawimy to w skali ogólnopolskiej.