W dniu dzisiejszym (05.10.2023) uczestniczyliśmy w konferencji w ramach projektu „Zdrowa, aktywna i świadoma kobieta w powiecie węgrowskim”, która odbyła się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem. Wykłady i prelekcje w ramach konferencji zostały przygotowane i wygłoszone przez dyrektora oraz pracowników SP ZOZ w Węgrowie. Wydarzenie skupiło się na tematach bliskich sercu każdej kobiety – profilaktyki zdrowia, walki z depresją, przeciwdziałaniu uzależnieniom i promowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych.

  • W ramach wydarzenia omówiono wiele aspektów zdrowego stylu życia, w tym regularne badania, aktywność fizyczną i zdrową dietę.
  • Depresja – nie bądźmy obojętni! Depresja to problem, który może dotknąć każdego z nas. Na konferencji dowiedzieliśmy się, jak rozpoznawać objawy depresji i jak oferować wsparcie tym, którzy go potrzebują.
  • Uzależnienia – walka o wolność! Uzależnienia to temat, który wymaga szczególnej uwagi. Podczas konferencji ekspertka podzieliła się informacjami na temat różnych rodzajów uzależnień i sposobów, jakie możemy podjąć, aby pomóc osobom zmagającym się z nimi.
  • Prawidłowe nawyki żywieniowe.Nie można zapominać o tym, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Konferencja dostarczyła cennych wskazówek na temat tego, jak kształtować właściwe nawyki żywieniowe i dbać o dobrą kondycję.
  • W przerwie między prelekcjami mieliśmy również przyjemność skosztować wyśmienitego poczęstunku, który został przygotowany przez naszych utalentowanych uczniów z Technikum

Dziękujemy wszystkim za udział w tej konferencji! To dzięki takim inicjatywom możemy razem przyczyniać się do zdrowszej i bardziej świadomej społeczności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *