Twarze Naszych Profesorów Wychowania Fizycznego

W Naszym Liceum pracowali przez wiele lat Państwo Halina i Mieczysław Chmielewscy – absolwenci warszawskiej AWF, wcześniej CIWF. To właśnie oni organizowali i rozwijali sport szkolny, wykorzystując swoje umiejętności w tym zakresie. Pomagał Im w tym, choć tylko przez 3 lata, pan Wojciech Zaręba – absolwent poznańskiej AWF, a następnie od 1973 Profesor Jerzy Paruszkiewicz – po warszawskiej AWF. Małżeństwo Państwa Chmielewskich prowadziło zespół taneczny, sekcję lekkoatletyczną, łuczniczą, a nasi uczniowie startowali w wielu dyscyplinach sportowych włącznie z grami zespołowymi i gimnastyką.

Profesor Paruszkiewicz pracował początkowo w duecie z profesorem Chmielewskim, by następnie przejąć sportową pałeczkę. Prowadził z powodzeniem sekcję strzelecką, a nasi licealiści pod jego wodzą zdobywali czołowe miejsca w sportach obronnych, biathlonie i narciarstwie biegowym nawet w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych (Wołgograd 1978).

mgr Paruszkiewicz po mszy inaugurującej Zjazd Absolwentów 2010

mgr Wojciech Zaręba z dyrektorem Edwardem Hermanem

Dokładniejsze informacje można znaleźć w broszurach wydanych z okazji Zjazdów Absolwentów.

mgr Halina Chmielewska wśród swoich wychowanków

mgr  Wojciech Zaręba na balu zjazdowym 2010