Udziałem w spektaklu Cowarda pt.: „Medium” w Teatrze Kwadrat  w Warszawie zakończyliśmy realizację projektu EDUKACJA PRZEZ TEATR.

Zrealizowane z rozmachem, pełne humoru z błyskotliwymi  dialogami i barwnymi postaciami przedstawienie zrobiło na uczestnikach ogromne wrażenie. Był spirytystyczny dreszczyk i zaskakujące efekty specjalne, chwile grozy i doskonałej zabawy. Mieliśmy okazję podziwiać świetną grę aktorską znanych artystów:  Pawła Małaszyńskiego, Mai Hirsch, Andrzeja Grabarczyka, Ilony Chojnowskiej i Barbary Garstki. Najlepszą postać – słynną szamankę i spirytus movens drastycznych wydarzeń, stworzyła jednak Aldona Jankowska – Madame Arcati. Interesującą kreację aktorską(służąca Róża) przedstawiła – Katarzyna Chorzępa. Ciekawa i zaskakująca była również fabuła sztuki:

Lata 30. ubiegłego stulecia. Podwarszawski Konstancin. Państwo Ossowieccy to zgodne i stateczne małżeństwo. Witold (Paweł Małaszyński) jest autorem kryminałów i pracuje właśnie nad nową książką z wątkiem spirytystycznym. Kiedy w ich willi zjawia się tajemnicza Madame Arcati udany związek zostaje wystawiony na próbę. Podczas seansu wywoływania duchów zmaterializuje się bowiem największe zmartwienie pani domu oraz najpiękniejsze wspomnienie jej męża w jednej osobie. Duch byłej żony Witolda wywoła w ich życiu spore zamieszanie. Cała nadzieja w tym, że Madame Arcati zdoła odesłać nietypowego gościa z powrotem w zaświaty. Nie jest to jednak łatwe zadanie.

Projekt zrealizowany został przez Stowarzyszenie Kulturalno Oświatowe Działam. Udział w nim wzięło 16 uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem. Założenie projektu to wykorzystanie sztuki teatralnej do wychowania młodych ludzi. Wiadomo, że jednym z najważniejszych filarów w wychowaniu młodego pokolenia jest „wychowanie przez sztukę”.  Cel takiego wychowania to przełożenie odkrytego w sztuce bogactwa na wewnętrzne treści, postawy i jakość życia człowieka. Takie wychowanie przygotowuje człowieka do sprawnego funkcjonowania w szybko zmieniającym się świecie. Szczególnie korzystną formą edukacji i wychowania jest sztuka teatralna. Jest to doskonałe i bardzo atrakcyjne narzędzie do wychowywania i edukacji. Spektakle poszukują  odpowiedzi na najważniejsze problemy współczesnego człowieka. W przyjemny sposób wprowadzają w świat wartości, kształtują postawy moralne i ogólnorozwojowe dzieci i młodzieży.