Pod koniec sierpnia tego roku 22 osobowa grupa uczniów z ZSP w Sadownem wyruszyła na wakacyjny obóz turystyczno-taneczno-wokalny. Celem podróży był Zwardoń w Beskidzie Żywieckim.

Po kilkugodzinnej podróży uczestnicy obozu mogli się cieszyć widokiem pięknych gór. Program wypoczynku był bardzo ambitny, zakładał zajęcia taneczne i wokalne i  przede wszystkim dobrą zabawę w znakomitym towarzystwie. Oprócz warsztatów artystycznych, młodzież pływała w basenie, grała w paintball, w bilard i piłkarzyki. Przebojem wokalnym turnusu stała się ”Lipka”. Nucili ją  wszyscy: na zajęciach, pod prysznicem i grając w karty. Nie mogło też zabraknąć wyprawy w góry. Został zdobyty szczyt Ochodzita, na którym wszyscy podziwiali całą panoramę Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Ponieważ była piękna pogoda zobaczyli  również Tatry Polskie i Słowackie. Mimo napiętego programu młodzi turyści wieczorami biegali i spacerowali po pobliskich górach, grali w karty i dobrze się bawili. W drodze powrotnej odwiedzili naszych sąsiadów zza południowej granicy Czechów i Słowaków. Wszyscy  zgodnie stwierdzili, że wyjazd był bardzo udany choć zdecydowanie za krótki. Wrócili ze wspaniałymi wspomnieniami i wzmocnioną kondycją fizyczną. Efekty ich pracy będzie można zobaczyć podczas Kongresu Turystycznego Powiatu Węgrowskiego już 14 września 2016r.

Organizatorem wypoczynku był Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe Działam. Kierownikiem wypoczynku był Marek Renik, a opiekunami: Mirosława Renik i Kamil Kiełek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *