W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona obchodom Święta Komisji Edukacji Narodowej, popularnie nazywane Dniem Nauczyciela. Na początku wystąpił Dyrektor Sławomir Ryszawa, który przywitał emerytowanych nauczycieli, Grono Pedagogiczne, pracowników obsługi i administracji oraz zgromadzoną młodzież. Przypomniał, że aby szkoła dobrze funkcjonowała, potrzebni są zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. Podkreślił, że praca nauczyciela to misja i powołanie. Następnie przedstawił nauczycieli wyróżnionych Nagrodą Dyrektora.
W końcu wystąpili uczniowie klasy II LO i III LO, zaprezentowali część artystyczną, w której pojawiły się wspomnienia o pracy pedagogów i wychowawców widziane oczyma dzieci i dorosłych. Zespół taneczny ,, Orkan” przedstawił zgromadzonym na sali gościom i uczniom wiązankę tańców ludowych. Po wystąpieniu młodzieży głos zabrał emerytowany nauczyciel wychowania fizycznego – P. K. Kądziela, który przypomniał, że 50 lat temu w tej samej sali tańczył zespół ludowy choć pod innym kierownictwem. Podziękował P. M. Renik i P. M. Osman za kultywowanie tej tradycji. Na koniec uczniowie złożyli serdeczne życzenia nauczycielom, pracownikom obsługi i wręczyli im kwiaty.