Wszystko co dobre szybko się kończy. Za nami już 2 miesiące odpoczynku. Po wakacjach zostały już tylko wspomnienia.  A jest co wspominać. 16-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w obozie tanecznym w Gliczarowie k. Zakopanego. Piękne widoki za oknem, wijące się, strome ścieżki, kąpiele w ciepłych źródłach, wędrówki po górach, pyszne jedzenie i dużo, dużo zabawy – tak w skrócie wyglądał program odpoczynku.

Młodzież opracowała baśń pt.: „O chłopcu, który szukał stracha”.  Jest to baśń zapisana przez Oskara Kolberga w połowie XIX wieku na Mazowszu. Efekty warsztatów wakacyjnych będzie można zobaczyć już 18 września 2014 podczas sesji popularno-naukowej organizowanej w naszej szkole. Nie można było  zapomnieć oczywiście o patronie szkoły –Władysławie Orkanie. Uczestnicy odwiedzili cmentarz na Pęksowym Brzysku w Zakopanem i zapalili znicz na jego grobie.

Organizatorem wypoczynku było Stowarzyszenie Kulturalno- Oświatowe Działam. Projekt był współfinansowany przez Powiat Węgrowski i Gminę Sadowne.