Dnia  21 września br. w Liceum Ogólnokształcącym w Sadownem odbyła się uroczystość – 50-lecie Sadowieńskiego Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego.

Pomysłodawcami i organizatorami obchodów byli panowie: Edward Herman (były dyrektor liceum i polonista),  Stanisław Stefanowicz (absolwent LO i znany architekt) oraz Jan Włostowski (absolwent LO, obecnie  prezes Cepelii). Na  uroczystość zaproszeni zostali opiekunowie i uczestnicy obozów wędrownych, które organizowane były w  szkole kilkadziesiąt razy (w latach 60-tych, 70-tych, 80-tych).

Podczas uroczystości młodzież LO przedstawiła krótki montaż słowno-muzyczny i taneczny. Goście usłyszeli najbardziej znane i lubiane piosenki oraz wiersze – „przeboje tamtych lat”. Grupa Taneczna Sadowne przedstawiła premierowy pokaz układu tanecznego pt.: „Śpiąca królewna”.

Sympatyczne spotkanie po latach przypomniało uczestnikom i obecnie uczącej się młodzieży historię działalności Szkolnego Koła Turystyczno- Krajoznawczego w Sadownem, którego działalność polegała głównie na organizowaniu obozów wędrownych podczas wakacji. Taka forma wypoczynku była bardzo popularna wśród młodzieży i polegała na pieszym zwiedzaniu najciekawszych zakątków Polski.