31 marca 2026 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem odbył się Szkolny Konkurs Wielkanocny, który wprowadził uczestników w świąteczną atmosferę pełną tradycji i kreatywności.
Uczniowie zaprezentowali tradycyjne wypieki wielkanocne oraz pomysłowe aranżacje stołów świątecznych, wzbudzając uznanie jury i zgromadzonych gości. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach: „Najpiękniejsze nakrycie stołu wielkanocnego” (dla uczniów ZSP oraz szkół podstawowych) oraz „Baby i mazurki wielkanocne”.
Podczas obrad jury uczestnicy i goście mieli okazję obejrzeć wystawę prac plastycznych uczniów ZSP w Sadownem. Swoje prace zaprezentowali: Zofia Anna Wesołowska, Bartek Składanek, Aleksy Rostek, Emilia Kamińska oraz Szymon Walicki. Ekspozycja spotkała się z dużym uznaniem i wkrótce zostanie zaprezentowana w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem.
Wyniki konkursu
„Najpiękniejsze nakrycie stołu wielkanocnego” – ZSP Sadowne
I miejsce – Lena Orzechowska i Amelia Pogorzelska
II miejsce – Alicja Sobolewska i Daria Wójcik
III miejsce – Martyna Dybka i Kamil Gerek
Wyróżnienie – Maja Skóra i Malwina Bujalska
„Najpiękniejsze nakrycie stołu wielkanocnego” – szkoły podstawowe
I miejsce – Maria Gajewska i Klaudia Jusińska (SP Łochów)
II miejsce – Zuzanna Bodzon i Lena Matusik (SP Ostrówek)
III miejsce – Amelia Sędek i Sebastian Subda (SP Sadowne)
Wyróżnienie – Daria Gurgul i Alicja Podgórska (ZS-P Grabiny)
„Baby i mazurki wielkanocne”
I miejsce – Oliwia Kędzierska
II miejsce – Antoni Szydlik
III miejsce – Dominika Nowak
Wyróżnienie – Daria Wójcik
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne nagrody, które wręczyli zaproszeni goście i organizatorzy. Upominki dla wszystkich uczestników, ufundowane przez Zespół Młynów Jelonki, stanowiły miły akcent podsumowujący wydarzenie.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom za wsparcie oraz zaangażowanie w przygotowanie konkursu.




























