24 kwietnia 2026 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość zakończenia klas maturalnych uczniów Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum. Był to dzień pełen wzruszeń, podsumowań i podziękowań za wspólnie spędzone lata.
Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły Sławomir Ryszawa, który serdecznie powitał zaproszonych gości: ks. Antoniego Kunickiego, ks. Stanisława Wojciechowskiego, wicestarostę Marka Renika, zastępcę wójta Marcina Grędę, Barbarę Sówkę, dyrektor przedszkola Agatę Sędek, a także grono pedagogiczne, pracowników szkoły oraz najważniejszych bohaterów tego dnia – maturzystów. Następnie dyrektor skierował do absolwentów ciepłe słowa, życząc im powodzenia na egzaminach maturalnych i w dalszej życiowej drodze.
Kolejno głos zabrali także p. Marek Renik, p. Marcin Gręda oraz ks. Antoni Kunicki, kierując do młodzieży słowa uznania i wsparcia.
Ważnym momentem ceremonii było przekazanie sztandaru szkoły, w którym uczestniczyli:Krzysztof Dąbrowski, Magda Narowska oraz Martyna Dybka.
Pan Marek Renik wręczył również specjalne wyróżnienia uczniom z najwyższą średnią:
Julia Sędek – klasa 4 LO
Bartosz Składanek – klasa 5 TG
Następnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród oraz świadectw ukończenia szkoły.
Uczniowie z najwyższą średnią w Liceum:
Julia Sędek,
Kinga Dębkowska,
Anna Olkowska,
Jakub Dernałowicz,
Zuzanna Gałązka,
Michał Jóźwik,
Oliwia Dąbrowska,
Weronika Łukasiuk,
Weronika Selman,
Kamil Stelmach.
Uczniowie z najwyższą średnią w Technikum:
Bartosz Składanek,
Filip Mioduszewski,
Zofia Wesołowska,
Łukasz Borowy,
Kacper Małolepszy.
Podczas uroczystości opiekunowie szkolnych kół i organizacji wręczyli podziękowania uczniom za ich zaangażowanie przez lata nauki – osobom śpiewającym, działającym w szkolnym kole Caritas, zespole tanecznym „Orkan”, uczniom wspierającym część kulinarną i organizacyjną wydarzeń, członkom pocztu sztandarowego oraz reprezentantom szkoły w konkursach recytatorskich.
Nie zabrakło także części przygotowanej przez uczniów klas 3 LO i 4 TG, którzy pożegnali starszych kolegów w wyjątkowy sposób. Radosnym momentem było wręczenie „Orkanów 2026” – statuetek przyznanych w humorystycznych kategoriach. Uroczystość uświetnił również występ wokalny Magdy Narowskiej.
Na zakończenie przedstawiciele klas maturalnych podziękowali dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły za wspólne lata oraz wręczyli symboliczne róże. Były także serdeczne życzenia z okazji zbliżających się imienin pana Marka Renika, któremu wszyscy wspólnie odśpiewali „Sto lat”.
Całość zakończyło pamiątkowe zdjęcie oraz wspólny obiad z poczęstunkiem przygotowanym przez młodszych kolegów z technikum.
Drodzy Maturzyści – dziękujemy za wspólne lata i życzymy Wam powodzenia na maturze oraz samych sukcesów w dorosłym życiu!
Trzymajcie się cieplutko

























