Ojczyzna , Polska, Naród – słowa zwykłe czy bliskie? 3 Maja – cóż to za data? Dla setek młodych ludzi to jedna z wielu nic nieznaczących uroczystości. Dziś, żyjąc w zawrotnym tempie, negujemy wszelkie wartości, odrzucamy autorytety, wysuwamy na plan pierwszy życie teraźniejszością. Ale czy tak powinno być? Przecież naród, który nie zna lub zapomina o swojej przeszłości powoli ginie i nie zbuduje przyszłości.

Z tego właśnie powodu nie mogło zabraknąć w naszej szkole apelu upamiętniającego rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go maja. Apel został przygotowany przez uczniów TŻiUG pod opieką pani Elżbiety Rukat, Marii Dobies i Magdaleny Figoń oraz przy nieocenionym wsparciu  Moniki Nowakowskiej z klasy II LO i pana Kamila Kiełka.

{gallery}2016akademia3maja{/gallery}