Już po raz dwudziesty pierwszy w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Nasza szkolna społeczność również pamięta o Wielkim Papieżu Polaku – Janie Pawle II. 19 października młodzież wraz z ks. Krzysztofem Rzepczyńskim przygotowała montaż słowno – muzyczny poświęcony pamięci Ojca Świętego. Uczniowie przybliżyli biografię Karola Wojtyły ( ,, Lolka ”). Wszyscy zaśpiewali ukochaną pieśń Papieża – ,, Barkę ”. Ks. K. Rzepczyński podziękował młodzieży oraz nauczycielom, którzy wspierali go w tym przedsięwzięciu : P. M. Renik i P. M. Osman oraz P. K. Kiełkowi.
Na koniec głos zabrała emerytowana nauczycielka języka rosyjskiego – P. M. Nowakowska, która opowiedziała uczniom o dniu, w którym Karol Wojtyła został wybrany na Stolicę Piotrową.
Jesteśmy dumni , że ,, z takich jak my ” był Karol Wojtyła i dziękujemy za pontyfikat Wielkiego Polaka.