Maturzyści z diecezji drohiczyńskiej na Jasnej Górze

Tysiącosobowa grupa maturzystów ze szkół parafii diecezji drohiczyńskiej, którym towarzyszyli dyrektorzy placówek, nauczyciele, wychowawcy oraz duszpasterze młodzieży przybyli 9 kwietnia na Jasną Górę, aby wziąć udział w czuwaniu modlitewnym pod hasłem: „Błogosławieni czystego serca…”


Organizatorami spotkania były : Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Wydział Młodzieży. Obecni byli z ks. dr Andrzej Lubowiecki, ks. Lukasz Suszko oraz dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego w Drohiczynie ks. dr kan. Krzysztof Mielnicki.

Czuwanie rozpoczął program ewangelizacyjny zatytułowany : „Błogosławieni czystego serca…” , przygotowany przez ks. Michała Misiaka z archidiecezji łódzkiej . 
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich poprowadzili maturzyściz Ciechanowca pod kierunkiem ks. Grzegorza Ziembowskiego i ks. Łukasza Borzęckiego. 

Apel Jasnogórski, transmitowany również wiele stacji w tym przez Katolickie Radio Podlasie, prowadził ks. bp Tadeusz Pikus, który polecił Maryi młodzież maturalną oraz obecne problemy społeczne, wynikające z osłabienia ducha i fundamentu moralnego. Odwołując się do zadań roku duszpasterskiego, prosił o pomoc w realizacji przemiany serc, a młodym ludziom w rozeznaniu wyborów życiowych w dzisiejszym świecie, żeby były zgodne z wolą Boga i otwarte na wezwania współczesności. 

Przedstawiciele młodzieży z Drohiczyna zawierzyli młodych ludzi Matce Najświętszej, a przedstawicielka rodzin z Łochowa odczytała modlitwę w intencji rodzin. Po Apelu,w którym uczestniczył też ks. bp Paweł Socha z Zielonej Góry, wielu innych kapłanów i pielgrzymów, w tym maturzystów z innych stron Polski, miało miejsce czuwanie w kaplicy Cudownego Obrazu, które prowadzili maturzyści z Siemiatycz pod przewodnictwem ks. Mariusza Woltańskiego.

Czuwanie zakończyła Eucharystia, celebrowana o północy w Bazylice Jasnogórskiej przez biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa wraz z duszpasterzami młodzieży. W wygłoszonej homilii zaapelował on do młodzieży, aby budowała dom swego życia na Chrystusie, którego znają i wierzą Mu. Wiele jest ludzkich dróg życiowych, ale każdy człowiek ma tylko jedną i powinna ona być wpisana w drogę, której na imię Jezus, powiedział Ksiądz Biskup. 

ks. Artur Płachno

Tekst i zdjęcie ze strony Diecezji Drohiczyńskiej


Zdjęcia w galerii: Paweł Styś, LO Sadowne

Zobacz zdjęcia {gallery}2015pielgrzymkamaturzystow{/gallery}Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *