Jakość podróży mierzy się w liczbie poznanych przyjaciół, a nie przejechanych kilometrach

21.02.2016 to data rozpoczęcia kolejnej wielkiej wyprawy „w świat” uczniów ZSP, w ramach Erasmusa+.  Tym razem 3- osobowa grupa z opiekunami wyruszyła na podbój Węgier.

Na miejscu okazało się, ze nasi węgierscy gospodarze przygotowali dla nas wiele różnych atrakcji. Pierwszego dnia zapoznaliśmy się ze sobą. Grupa uczestników była bardzo zróżnicowana i składała się z Polaków, Węgrów, Turków, Niemców, Duńczyków, Anglików oraz Włochów. W bliższym kontakcie pomogły nam gry integracyjne przygotowane przez gospodarzy. Kolejne dni mijały bardzo szybko. Przedstawialiśmy prezentacje o kulturze i obyczajach naszych narodów, wykonywaliśmy różne zadania w grupach dotyczące praw cywilnych i politycznych. Nasza baza noclegowa mieściła się w Sarkad ale mieliśmy również okazję zwiedzania większych miast: Gyuli i Budapesztu. Mieszkaliśmy w domach naszych węgierskich koleżanek. Zarówno one jak i ich rodziny były dla nas niezwykle sympatyczne. Bardzo starały się abyśmy się czuli jak u siebie. I tak też się stało. Byłyśmy traktowane jak członkowie rodzin. Większość naszych węgierskich przyjaciół żyje skromnie ale nie przeszkodziło to przyjąć nas z wielką gościnnością pod swój dach.

Bardzo cieszymy się, ze udało się nam wyjechać z Erasmusem+. To bardzo ciekawa forma zwiedzania świata, zdobyłyśmy nowe doświadczenia, a przede wszystkim podszlifowałyśmy naszą znajomość języka angielskiego. Przed naszą szkołą jeszcze wyjazd do Danii i Niemiec oraz wizyta wszystkich szkół partnerskich w Sadownem. Na zakończenie naszych wspomnień – dobra rada dla naszych kolegów – zgłaszajcie się bez zastanowienia na kolejne wyprawy, pakujcie walizki i ruszajcie w świat, nawiązywać nowe znajomości i poznawać kulturę innych narodów.

Uczestniczka projektu