Bo coś w szaleństwach jest młodości, wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,

Co jest mądrzejsze od mądrości i rozumniejsze od rozumu.”

(L.Staff)

Niech żyje bal!

15 stycznia 2022 r. w sali balowej „Zaścianek” w Sadownem miało miejsce wielkie wydarzenie!

Tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem bawili się na balu studniówkowym – najważniejszej imprezie dla młodzieży, która już za kilka miesięcy przystąpi do kluczowego sprawdzianu z wiedzy i dojrzałości.

Punktualnie o godz.19:00 uczniowie klasy III LOG i IV TG ten wyjątkowy wieczór rozpoczęli pięknym tańcem narodowym i dostojnym krokiem poloneza ruszyli za swoimi wychowawcami. Prowadzący – Agnieszka Renik oraz Rafał Zaleski – powitali Dyrektora Szkoły, Grono Pedagogiczne, Szanownych Gości, Rodziców oraz Koleżanki i Kolegów.

W nastrój studniówkowego balu wprowadziła nas uczennica klasy 3 LOG – Natalia Grądzka, która wystąpiła przy akompaniamencie Pana Kamila Kiełka z utworem Sylwii Grzeszczak pt. „Bezdroża”.

Po oficjalnym przemówieniu Dyrektora Szkoły – pana Sławomira Ryszawy – nadszedł czas na poloneza reprezentacyjnego, do którego maturzyści intensywnie przygotowywali się przez kilka ostatnich tygodni pod profesjonalnym okiem pani Mirosławy Renik. Następnie były podziękowania, przemówienia Gości, zdjęcia i wzruszający film ukazujący szkolne wspomnienia oraz najpiękniejsze momenty, które maturzyści przeżyli w murach naszej szkoły.

Tańcom i zabawom nie było końca! Tamtego wieczoru nauczyciele nie uczyli swoich uczniów z podręczników szkolnych, lecz pokazali im, jak należy bawić się w tę studniówkową noc. Spędzili z nimi najpiękniejsze chwile, które pozostaną w pamięci przez wiele lat.

My Maturzyści chcielibyśmy jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim obecnym za wspólną zabawę. Mamy nadzieję, że nie zawiedliśmy Państwa oczekiwań i razem z nami przeżyliście wspaniały wieczór. Mamy nadzieję, że już za niecałe 100 dni także Was nie zawiedziemy i wyniki egzaminu maturalnego będą miały tak rewelacyjny efekt jak ten bal! Tego sobie życzymy…

Tekst: Weronika Małetka

klasa 3 LO