W październiku 2018 w ramach obchodów 100 – rocznicy odzyskania niepodległości Grupa Taneczna odwiedziła okoliczne szkoły z programem artystycznym.

Nasi uczniowie zaprezentowali swoim młodszym kolegom tańce i pieśni ludowe z Podlasia oraz wiersze i piosenki patriotyczne. Odwiedziliśmy Szkoły Podstawowe w Grabinach, Orzełku, Kołodziążu, Łochowie , Ostrówku i Gimnazjum w Sadownem. Dynamiczny i ciekawy występ bardzo się podobał dzieciom i młodzieży. Na zakończenie każdego koncertu widzowie brali udział w quizie historycznym, za prawidłowe odpowiedzi otrzymywali nagrody: puzzle z Marszałkiem Piłsudskim, kredki i notesy niepodległościowe (przekazane specjalnie na ten cel przez Marka Renika). Program z regionu Podlasia przygotowała Mirosława Renik, piosenki patriotyczne z Julką Urbankowską przygotował Kamil Kiełek.