ZŁOTY ZJAZD ABSOLWENTÓW NASZEGO LICEUM

W dniu 3 września 2016r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem odbył się Zjazd Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Sadownem, którzy 50 lat temu zdali egzamin maturalny czyli rocznik 1966. Zjazd rozpoczął się mszą świętą o godzinie 11 w kościele parafialnym pod wezwaniem św.Jana Chrzciciela w Sadownem pod przewodnictwem proboszcza ks. kanonika Stanisława Wojciechowskiego, który również w tym roku obchodzi ten sam  jubileusz 50-lecia zdania matury z udziałem pocztu sztandarowego naszej szkoły. Po mszy św. absolwenci wraz z obecnymi na mszy św. nauczycielami i towarzyszącymi gośćmi przeszli na cmentarz gdzie odwiedzili groby zmarłych kolegów, koleżanek i nauczycieli. Po przybyciu do szkoły absolwenci naszego liceum wraz z obecnym dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem panem Sławomirem Ryszawą oraz nauczycielami panem Edwardem Hermanem i Antonim Ciechanowskim spotkali się na wspólnym drugim śniadaniu jakie za ich czasów jadało się w szkole a więc było ciasto drożdżowe, masło i dżem, a do picia kawa lub herbata. Wręczone zostały pamiątkowe zdjęcia i gadżety upamiętniające to spotkanie. Absolwenci wręczyli na ręce dyrektora pamiątkowe tabulo ze zdjęciami wszystkich absolwentów, którzy w 1966 roku ukończyli nasze liceum. Było wspólne zwiedzanie szkoły, przywoływanie wspomnień jakie towarzyszyły ich nauce przed 50-cioma laty w murach naszego sadoweńskiego liceum. Po wspólnych spacerach wszyscy razem z przybyłym również ks. kanonikiem Stanisławem Wojciechowskim proboszczem Parafii Sadowne, spotkali się na wspólnym uroczystym obiedzie, który przeciągnął się aż prawie do kolacji.

Czekamy na kolejne spotkania i zachęcamy inne roczniki do wspólnych spotkań po latach. Z naszej strony kolejnym wyzwaniem będzie zorganizowanie już za 4 lata Zjazdu Absolwentów z okazji 75 lecia istnienia naszego liceum. Do zobaczenia……………….