Sprawozdanie z działalności w 2012 r.

1.      1-3 V 2012 – 3-dniowy rajd rowerowy „Doliną Bugu” – 35 osób, 200 km na rowerach

Trasa: Sadowne-Miednik-Kosów Lacki-Sterdyń (nocleg w Zespole Szkół)-Drohiczyn (zwiedzanie i nocleg)-Grabarka (Prawosławna Częstochowa)-Mielnik (przeprawa promem przez Bug)-Janów Podlaski (zwiedzanie stadniny koni)

2.      8 V 2012 – Rajd rowerowy „Po drugiej stronie Bugu” – 45 km, 34 osoby

Trasa: Sadowne-Brok-Udrzyn-Sadowne.

3.      19-26 V 2012 – 8-dniowy obóz turystyczno-krajoznawczy „Śladami Ojca Mateusza” w Sandomierzu

20 osób, 300 kilometrów przejechanych na rowerach.

W czasie obozu uczestnicy zwiedzali Sandomierz, Tarnobrzeg, Baranów Sandomierski, Stalową Wolę, Góry Pieprzowe i okolice. Dwukrotnie płynęliśmy promem przez Wisłę i San. Najdłuższa jednodniowa wycieczka rowerowa – 90 kilometrów

4.      29 VI-6 VII 2012 – 9-dniowy obóz turystyczno-krajoznawczy w Ostródzie

23 osoby, przejechano ponad 200 km na rowerach.

W trakcie obozu poznaliśmy historię Kanału Ostródzko-Elbląskiego, przez dwa dni uczestnicy poznawali tajniki żeglarstwa pływając na żaglówkach z instruktorem, na kajakach przeprawiliśmy się przez śluzę podczas spływu na jeziorze Pauzeńskim i Drwęckim, korzystaliśmy z miejskiego kąpieliska w Ostródzie, chętni łowili ryby w jeziorze Pauzeńskim, poznawaliśmy historię Ostródy podczas spotkania z przewodnikiem.

5.      23-24 VII 2012 – 2-dniowy rajd rowerowy „Doliną Liwca” – 25 osób, 130 kilometrów na rowerach.

Trasa: Sadowne-Węgrów (zwiedzanie miasta, odpoczynek nad zalewem)-Jarnice (Sowia Góra)- Grębków(nocleg w Zespole Szkół)- Sucha(zabytkowy dwór i skansen)-Kałuszyn (zalew)-Mrozy(zabytkowy tramwaj konny)-Jeruzal,Latowicz (miejsca znane z serialu Ranczo)

6.      5-10 VIII 2012 – 5-dniowy rajd rowerowy „Szlakiem Orlich Gniazd” Kraków-Częstochowa.

4 osoby, ponad 300 przejechanych kilometrów malowniczymi trasami Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Trasa: przejazd pociągiem do Krakowa, dwa dni w Krakowie (Rynek, Kosciół Mariacki, Opactwo w Tyńcu, Muzeum Krakowa – Fabryka Schindlera i wiele innych miejsc). Ojcowski Park Narodowy oraz wiele wspaniałych miejsc na trasie Szlaku Orlich Gniazd. Częstochowa (zwiedzanie miasta i klasztoru). Powrót pociągiem do Sadownego.

7.      14 IX 2012 – Rajd rowerowy – 23 osoby, 40 km rowerami + 40 km PKP.

Sadowne-Łochów-Zawiszyn-Kąty-Bednarze (przeprawa mostem linowym przez Liwiec)- Twarogi-Kamionna-Łochów-Sadowne. Wycieczka integracyjna dla klasy I Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Sadownem.

8.      21-22 IX 2012 Pomoc w organizacji spotkania z okazji 50-lecia Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego przy Liceum Ogólnokształcącym w Sadownem. Sadowieński Klub Rowerowy kontynuuje chlubne tradycje SKKT.

9.      27 IX 2012 – Rajd rowerowy Sadowne-Prostyń-Treblinka. 30 osób, 50 kilometrów. Wycieczka integracyjna dla klasy I LO w Sadownem.

10.     5 X 2012 – Rajd rowerowy Sadowne-Prostyń-Treblinka – 25 osób, 50 kilometrów

W 2012 na rowerach Sadowieńskiego Klubu Rowerowego przejechano ponad 1200 km.

Plany na rok 2013

– rowerowy obóz wędrowny „Brzegiem Bałtyku” – Sadowne-Frombork-Gdańsk-Hel-Kołobrzeg-Świnoujście – lipiec 2013

– rajd rowerowy „Rowerem po Mazowszu” – Sadowne-Pułtusk-Modlin-Czerwińsk-Płock – czerwiec 2013

– rajd rowerowy „Chwała Bohaterom Września” – Sadowne-Wizna-Tykocin – uczczenie pamięci kpt. Raginisa – bohatera września 1939 r. spod Wizny