Czas start na nowy projekt! „Nowa jakość kształcenia zawodowego w Powiecie Węgrowskim ”współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa X Edukacja dla rozwoju regionu, Działanie 10.3 Doskonalenie zawodowe, Poddziałanie 10.3.1 Doskonalenie zawodowe uczniów, realizowanego przez Powiat Węgrowski… W ramach tego projektu utworzyliśmy w naszej szkole PIK Punkt Informacji I Kariery w celu przygotowania naszych uczniów do świadomego i samodzielnego planowania kariery oraz podejmowania decyzji edukacyjnych i zawodowych uwzględniających znajomość własnych zasobów, a także nabycie kompetencji w poruszaniu się na rynku pracy. My już działamy

STAŻE ZAWODOWE W RAMCH PROJEKTU „NOWA JAKOŚĆ KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO
W POWIECIE WĘGROWSKIM”

W czasie letnich wakacji w ramach realizowanego projektu dziesięcioro uczniów technikum uczestniczyło w stażach zawodowych. Podstawowym celem staży zawodowych było nabycie umiejętności praktycznych, uzupełniających i pogłębiających wiedzę uzyskaną przez uczniów w toku zajęć dydaktycznych w szkole. Realizacja stażu stworzyła możliwości potwierdzenia i rozwoju kompetencji zawodowych uczniów a także uzyskania umiejętności praktycznego zastosowania wiedzy i ukształtowania postaw wobec potencjalnych pracodawców i współpracowników. Staże zawodowe dały również uczestnikom możliwość poznania oczekiwań potencjalnych przyszłych pracodawców względem pracowników, co może w przyszłości ułatwić znalezienie satysfakcjonującej go pracy.
To działanie przyczyniło się także do rozwoju i pogłębienia współpracy z pracodawcami z najbliższej okolicy:
JuMa Kinga Kędziora, „Grill Bar” P.T.H.U „DAR-BUS” Dariusz Denis, Pizzeria Restauracja B.J. Mioduszewscy, „Brokowianka” P.U.H „AL.-AN” Stacja Paliw Wrochna Sp.j, MADZIOR Magdalena Wiązanka, „SHIMA SUSHI” – gdzie uczniowie realizowali staże.

Dziękujemy za pomoc w realizacji projektu i liczymy na dalszą owocną współpracę!


SZKOLENIE W RAMACH PROJEKTU „NOWA JAKOŚĆ KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W POWIECIE WĘGROWSKIM”


Dla nauczycieli przedmiotów zawodowych ten rok szkolny rozpoczął się bardzo pracowicie. W ramach projektu „Nowa jakość kształcenia zawodowego w powiecie węgrowskim” zawodowcy uczestniczą w certyfikowanym szkoleniu „Przygotowywanie potraw zgodnie z trendami rynkowymi i zasadami zdrowego żywienia” prowadzonym przez trenera Łukasza Nowotczyńskiego z Akademii Profesji.

Do obejrzenia fotorelacji zapraszamy na naszego Facebooka:
https://tiny.pl/c5kv2
https://tiny.pl/c5kvz


„ Gotowanie zgodnie z rytmem natury…. to tylko w Karma House Gościeńczyce”

W ramach projektu pt. „ Nowa jakość kształcenia zawodowego w Powiecie Węgrowskim” w trakcie realizacji zadań Punktu Informacji i Kariery odwiedziliśmy restauracje Karma House Gościeńczyce koło Grójca.

Ideą tego miejsca jest przygotowywanie dań zgodnie z naturą i w duchu Food Sharingu. W Karmie wierzy się, że jedzenie to więcej niż tylko posiłek to wspólna radość i rozmowy przy stole. Ich koncepcja to doświadczenie, które zbliża ludzi, łącząc ich wokół wyśmienitych dań i przyjemności. Uprawiane naturalnymi metodami zioła, warzywa, owoce wprost z pola czy sadu trafiają na talerze Gości. Taki jest bowiem koncept restauracji Karma House: „z pola na talerz”! Najważniejsza jest jakość i pochodzenie składników.

Szef Kuchni Patryk Burnicki, który przez 6 lat kształcił się pod okiem Magdy Gessler w restauracji „U Fukiera” wraz z innymi pracownikami przygotował dla nas Live Cooking, a sporządzone potrawy takie jak : gęsie consomme z pierożkami, risotto z dynią, kiełbaski z grilla oraz deser gruszki z kruszonką mogliśmy degustować. Mieliśmy okazję również zwiedzić pięknie zagospodarowany teren wokół obiektu, podziwiać lawendowe pole, ogródek warzywny, stawy oraz jezioro usytułowane w centrum posiadłości.

Na zakończenie przy pysznej kawie, herbacie i wspólnie z zespołem Karma House rozmawialiśmy na tematy związane z branżą gastronomiczną. Menedżer Piotr Skolimowski oraz inni pracownicy często w wypowiedziach podkreślali, że nie byliby w stanie zrealizować wielu trudnych i wymagających zadań lub przezwyciężyć wyzwań zawodowych, bez otrzymanego wzajemnie wsparcia. Wspólna praca całego zespołu oraz szef skutecznie wspierający w trudnych momentach i wchodzący w rolę motywatora, napędzającego wszystkich do wysiłku, to fundament wielu indywidualnych i biznesowych sukcesów. Relacje oparte na wzajemnym zaufaniu są ponadto o tyle ważne, że brak porozumienia ze współpracownikami i przełożonym to jeden z najczęściej wymienianych powodów rozważania zmiany miejsca zatrudnienia. Równie istotne w budowaniu relacji z zespołem jest udzielanie rzetelnej informacji zwrotnej na temat jakości wykonywanej pracy. Jeśli zdaniem menedżera pracownik lub jego postępowanie zasługuje na krytykę, to zawsze musi być ona konstruktywna i wsparta rzeczową argumentacją. Jednostronne wytykanie błędów nie przyniesie żadnych pozytywnych skutków – ani dla relacji, ani dla efektywności.
Za urzekające i wartościowe wypowiedzi przepełnieni wdzięcznością nasi uczniowie podziękowali
zespołowi gromkimi brawami.

Było widowiskowo, wesoło i pysznie! Tę cudowną atmosferę będziemy nadal tworzyć gdyż w ramach współpracy uczniowie naszego Technikum mają możliwość odbywania w Karma House praktyk zawodowych z zapewnionym noclegiem. Po pobycie lista chętnych na praktyki zawodowe z każdym dniem się wydłuża.

Ciekawostką jest również to, że restauracja uczestniczyła w programie telewizyjnym „Bitwa o Gości” . Zespół okazał się oczywiście najlepszy pod każdym względem ! Gratulujemy !

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pobytu w Karma House Gościeńczyce i do obejrzenia filmu promującego to magiczne miejsce.

Fotorelacja:
https://www.facebook.com/photo?fbid=858928896236412&set=pcb.858934296235872


Film:
https://www.facebook.com/KarmaHouseGoscienczyce/videos/673162901520193/?mibextid=zDhOQc