W ostatnim tygodniu nauki  w ZSP  w Sadownem odbyły się dwudniowe warsztaty artystyczne dla uczniów liceum, technikum i szkoły zawodowej. Podczas bardzo sympatycznych ale również ogromnie wyczerpujących zajęć,  25 młodych artystów uczyło się tańców narodowych: poloneza i mazura. Była to dla nich wielka i niezapomniana przygoda, gdyż warsztaty poprowadziła pani Agnieszka Nagnajewicz – choreograf Ludowego Zespołu Artystycznego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – Promnych. To dopiero początek tanecznej przygody młodych, ponieważ nabyte umiejętności będą ćwiczyli podczas obozu wakacyjnego w górach. Warsztaty odbyły się w ramach projektu „A to Polska właśnie” i były współfinansowane przez Powiat Węgrowski, ZSP w Sadownem  i Stowarzyszenie Działam.

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Działam