Turniej Lektur Szkolnych 2021.

6 grudnia 2021 roku został zorganizowany w naszej szkole Turniej Lektur Szkolnych. W ubiegłym roku, ze względu na obostrzenia pandemiczne i zdalne nauczenie, impreza ta nie odbyła się. Tym bardziej w tym roku młodzież przystąpiła z zapałem do przygotowań i rywalizacji. Do opracowania i wystawienia organizatorzy zaproponowali dramaty i komedie. Wcześniej wylosowano utwory literackie, a na początku odbyło się losowanie kolejności występowania. Na konkurs przybył również przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Węgrowie – Wicestarosta Marek Renik oraz przedstawiciel ,, Info Sadowne ” Pan Sławomir Chyliński. W skład jury w skład weszli : P. Chylińska z Węgrowa, ks. Krzysztof Rzepczyński – nasz szkolny katecheta oraz inicjatorka przedsięwzięcia – P. Mirosława Renik. Do rywalizacji przystąpiło 9 klas ( 4 klasy liceum i 5 klas technikum) . Młodzież wykazała się wielką kreatywnością i zaangażowaniem przy pracy. Poziom wystąpień był niezwykle wysoki, współpracowali uczniowie i wychowawcy. Po burzliwych obradach jury wyłoniło najlepsze trzy klasy:

– I miejsce – III LOP za ,, Śluby panieńskie ” Aleksandra Fredry,
-II miejsce – III LOG za II część ,, Dziadów” Adama Mickiewicza,
-III miejsce – I TG za ,, Balladynę ” Juliusza Słowackiego.

Przyznano również wyróżnienia dla najlepszych aktorów :

– Hanna Ciulak z III LOP – Najlepsza aktorka pierwszego planu,
– Julia Wierzba z III TGP – Najlepsza aktorka drugiego planu,
– Marcin Rusiniak z III TGP – Najlepszy aktor pierwszego planu,
– Krzysztof Dyoniziak z II LOP – za Najlepszy kostium sceniczny.

Każda klasa otrzymała drobne nagrody w formie bonusów, a Samorząd Uczniowski z racji tego, że to święto Mikołaja – obdarował wszystkich słodkim upominkiem. Na koniec zabrał głos P. M. Renik, który zasugerował, że warto taki konkurs wpisać w imprezy cykliczne całego powiatu. Dyrektor Sławomir Ryszawa podziękował wszystkim uczestnikom i organizatorom, podkreślił, że taka integracja, a zarazem rywalizacja pozwala odkryć ukryte talenty uczniów oraz wychowawców, których poznajemy w zupełnie nowych rolach i wyzwaniach.
Uczniowie trzech najlepszych klas zaprezentowali swoje dokonania przed uczniami klas Szkoły Podstawowej w Sadownem.