Galę przygotował i poprowadził dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie Andrzej Seweryn, a udział w uroczystościach wzięli: uczniowie i wychowawcy szkół –uczestników festiwalu, rodzice i goście, oraz władze oświatowe i samorządowe m.in. Kurator Oświaty Karol Semik, Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Wiesław Raboszuk, Wicestarosta Węgrowski Ewa Besztak.

Przygoda w Teatrze Polskim była dla naszej młodzieży niezwykłym przeżyciem. Dużo emocji towarzyszyło przygotowaniom kolażu teatralnego. Nasza młodzież miała sposobność zobaczyć od podszewki w jaki sposób przygotowywane są spektakle. Pod okiem pana Andrzeja Seweryna i ekipy technicznej Teatru Polskiego, wzięli udział w profesjonalnej próbie technicznej i generalnej, korzystali z garderoby teatralnej (m.in. na stanowisku Daniela Olbrychskiego), wreszcie na dużej scenie pięknie reprezentowali naszą szkołę, Sadowne i powiat węgrowski!

Zwycięzcą festiwalu został Białołęcki Ośrodek Kultury za spektakl „Fredraszki”.

Równorzędne wyróżnienia otrzymali pozostali finaliści:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem za spektakl „Kalosze”,

CXIX Liceum Ogólnokształcące im. Jacka Kuronia w Warszawie za spektakl „Damy i huzary”,

Gimnazjum Społeczne Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego za spektakl „Śluby panieńskie”,

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, spektakl „OT -CIENIE MIŁOŚCI”

Organizatorami Festiwalu byli: Teatr Polski w Warszawie

oraz Sejmik Województwa Mazowieckiego.