W poniedziałek w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Mieliśmy zorganizowane mnóstwo atrakcji! Po przyjściu do szkoły odbyła się pierwsza lekcja, a po niej wszyscy udaliśmy się na salę gimnastyczną, na której wyświetlono seans filmu ,,Dolina Bugu-ptaki widzą lepiej” w reżyserii Emiliana Sito. Film przedstawiał okolice doliny Bugu i jej naturę. Pokazane były rośliny i zwierzęta występujące na naszym terenie i opisane momenty z ich życia. Film miał na celu przedstawić nam otaczający świat, a szczególnie Gminę Sadowne i Gminę Łochów. Początki seansu sięgają 2013 r., a ponad 80% produkcji powstało po 2018 r. Premierę miał 24 października 2021 r. Po obejrzanym filmie udaliśmy się na halę sportową, gdzie odbył się turniej piłki halowej o puchar Orkana, w którym wzięło udział pięć klas: ITG, IILO, IIITGP, IIILOP, IIITG. Mecze były bardzo zacięte i wyrównane. Wyniki nie były pewne do ostatniego gwizdka. W tym roku poziom gry naszych uczniów był wysoki. Podsumowując:I miejsce zdobyła klasa IIITGII miejsce IIILOP\IIITGIII miejsce IILO Wyróżnienie otrzymała klasa ITG. Zwycięskie drużyny otrzymały medale.

Tekst: Olga Koroś, Przemek Ryszawa
Zdjęcia: Zuzanna Gierej