Teatr od wieków pobudza umysły ludzi. To żywe życie, które od niepamiętnych czasów komentuje i interpretuje wszystkie życiowe przypadłości. Sztuka teatralna stanowi więc doskonałą szkołę życia, jest próbą poznania otaczającej nas rzeczywistości. Co wieczór na scenach całego świata podsuwa się współczesnemu człowiekowi formy teatralne zaczerpnięte z tysiącletniej skarbnicy teatru.

 

Stowarzyszenie Działam postanowiło zaczerpnąć z niej realizując  projekt pt.: „Teatr to jest sztuka”. Zakłada on uczestnictwo młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem w wybranych spektaklach teatrów warszawskich. Pierwszą inscenizację grupa 25 osób obejrzała w teatrze Rampa. Był to spektakl muzyczny na podstawie Aleksandra Fredry pt.: „Nie uchodzi , nie uchodzi, czyli damy i huzary”. Kolejną  sztuką będzie „Nieskończona historia” w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Ostatni spektakl pt.: „Przyjazne dusze” młodzież obejrzy w Teatrze Kwadrat.

Uczestnicy projektu mają możliwość zapoznania się z dużą różnorodnością form i treści teatralnych, a przez to wzbogacenia swojej wiedzy, wrażliwości, poznania procesów artystycznych, którym na imię teatr.

Projekt jest współfinansowany przez Powiat Węgrowski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *