Teatr od wieków pobudza umysły ludzi. To żywe życie, które od niepamiętnych czasów komentuje i interpretuje wszystkie życiowe przypadłości. Sztuka teatralna stanowi więc doskonałą szkołę życia, jest próbą poznania otaczającej nas rzeczywistości. Co wieczór na scenach całego świata podsuwa się współczesnemu człowiekowi formy teatralne zaczerpnięte z tysiącletniej skarbnicy teatru.

 

Stowarzyszenie Działam postanowiło zaczerpnąć z niej realizując  projekt pt.: „Teatr to jest sztuka”. Zakłada on uczestnictwo młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem w wybranych spektaklach teatrów warszawskich. Pierwszą inscenizację grupa 25 osób obejrzała w teatrze Rampa. Był to spektakl muzyczny na podstawie Aleksandra Fredry pt.: „Nie uchodzi , nie uchodzi, czyli damy i huzary”. Kolejną  sztuką będzie „Nieskończona historia” w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Ostatni spektakl pt.: „Przyjazne dusze” młodzież obejrzy w Teatrze Kwadrat.

Uczestnicy projektu mają możliwość zapoznania się z dużą różnorodnością form i treści teatralnych, a przez to wzbogacenia swojej wiedzy, wrażliwości, poznania procesów artystycznych, którym na imię teatr.

Projekt jest współfinansowany przez Powiat Węgrowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *