W dniu 14.09.2016 roku w Domu Kultury w Węgrowie zebrali się miłośnicy Ziemi Węgrowskiej na I Powiatowym Kongresie Turystycznym.

Było wśród nich wielu zaproszonych gości, władz samorządowych, ludzi związanych z kulturą regionu –  na czele z panią Marszałek Senatu Marią Koc. Inicjatorką spotkania była pani Halina Ulińska – wicestarosta powiatu węgrowskiego. Forum miało na celu wywołanie szerokiej dyskusji na temat rozwoju turystyki w powiecie węgrowskim.  Wydarzenie było też okazją do przedstawienia działań i produktów z branży turystycznej i kulturalnej. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem również zaprezentował swoje możliwości w tym zakresie. Grupa uczniów z Technikum Gastronomicznego przygotowała stoisko z regionalnymi smakołykami  i trzeba uczciwie powiedzieć, że prezentowali się pięknie. Przygotowane przez nich po mistrzowsku  zakąski cieszyły się wielkim zainteresowaniem zebranych gości. 

   Ponadto Grupa Taneczna z ZSP w Sadownem umiliła obrady Kongresu występem artystycznym. W wykonaniu naszych artystów można było usłyszeć piosenki ludowe z podlasia i obejrzeć wiązankę tańców narodowych. Występ naszej młodzieży bardzo spodobał się publiczności, otrzymali gorące brawa oraz słowa dużego uznania ze strony prowadzących. Okazało się, że najpiękniejszym bogactwem ziemi węgrowskiej jest nasza młodzież!

 Bufet regionalny zorganizowała z uczniami p. Elżbieta Rukat, piosenki przygotował p. Kamil Kiełek, Grupę Taneczną poprowadzili Mirosława i Marek Renikowie.

więcej zdjęć …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *