16 października 2023 r. w naszej szkole miały miejsce dwie uroczyste akademie. Pierwsza poświęcona obchodom 250 rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej i obchodom Dnia Nauczyciela, druga – z okazji 45 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża Jana Pawła II i 23 rocznicy Dnia Papieskiego.
Dyrektor przywitał przybyłych gości, Wicestarostę Marka Renika, księży, emerytowanych nauczycieli, Grono Pedagogiczne i uczniów. Pogratulował jeszcze raz nagrodzonym nauczycielom i przypomniał, że zawód nauczyciela to szczególne powołanie, gdyż w ten sposób mamy wpływ na kształtowanie charakteru przyszłych obywateli odpowiedzialnych za losy naszej ojczyzny.
Na początku uczniowie przypomnieli historię powstania KEN. Następnie przygotowano krótką część artystyczną z codziennego życia szkolnego.
Uczennice klas liceum : M. Narowska, A. Gałązka i Z. Gierej uświetniły uroczystość śpiewem przy akompaniamencie Prof. K. Kiełka.
Uczniowie symboliczną różą podziękowali nauczycielom za włożony trud i serce w naukę i wychowanie.
Następnie księża : ks. kanonik S. Wojciechowski i proboszcz A. Kunicki wrócili wspomnieniami do dnia wyboru Karola Wojtyły na Głowę Kościoła Katolickiego w Watykanie. Młodzież przypomniała biografię wielkiego Polaka, a ks. K. Rzepczyński przypomniał najważniejsze momenty jego pontyfikatu w formie prezentacji.
Na koniec wspólnie zaśpiewano ,, Barkę „, ulubioną pieśń naszego świętego Polaka.