W dniach 2-5 grudnia gościli u nas studenci z programu AIESEC.

Nasi goście – Amanda Vaz de Mello (studentka relacji międzynarodowych z Brazylii) oraz Jeffrey Chui (student ekonomii z Hongkongu) – prowadzili przez tydzień zajęcia z uczniami naszego liceum i technikum. Opowiadali nam o swoich krajach i kulturach, w których żyją. Zajęcia te były bardzo interesujące, a zarazem dały możliwość poszerzenia horyzontów. Spotkania ze studentami możliwe były także po godzinach lekcyjnych. Informujemy, że goście zostają u nas jeszcze do niedzieli, więc zainteresowani mają jeszcze szanse bliższego poznania obcokrajowców. Mamy nadzieję, że nasi goście zapamiętają nas jak najlepiej. Dziękujemy za ciekawie spędzony czas na lekcjach, jak i po za nimi. Oczekujemy już także kolejnej wymiany. Z tej pozostaną nam miłe wspomnienia oraz zdjęcia…

 

Więcej informacji o projekcie…


W dniach 02.12 – 05.12.2014 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem po raz drugi realizowany jest projekt „Enter Your Future” organizowany przez AIESEC – organizację prowadzoną przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Organizacja AIESEC posiadająca status organizacji pożytku publicznego, to największa na świecie organizacja prowadzona przez studentów, działająca nieprzerwanie  od 1948 roku. W chwili obecnej organizacja skupia ponad 80 000 członków w 118 krajach świata. W ramach projektu uczniowie uczestniczą w warsztatach w języku angielskim prowadzonych przez wolontariuszy z innych kontynentów.

CELE PROJEKTU
– szerzenie idei kreatywnej przedsiębiorczości,
– promowanie tolerancji wobec innych kultur i religii świata,
– pomoc młodym ludziom w odkryciu potencjału,

– umożliwienie rozwoju, dzięki globalnej edukacji,
– przybliżenie procesów zachodzących w globalnym świecie,
– rozwijanie świadomości i przedsiębiorczości uczniów szkół ponadgimnazjalnych,
– budowanie poczucia wspólnoty i odpowiedzialności za otoczenie,
– zrozumienie zależności łączących ludzi na całym świecie,
– propagowanie wartości takich jak: tolerancja, dialog międzykulturowy,

– poszanowanie różnych poglądów politycznych, światopoglądowych i społecznych.

-Wdrożenie przez szkoły innowacyjnych form nauczania poprzez warsztaty promujące postawy pro-społeczne wśród młodzieży.

Okazja taka zdarza się raz do roku. W tym roku naszymi gośćmi są: Amanda Queiroz Vaz de Mello z Brazylii studentka Stosunków Międzynarodowych  i Jeffrey Chui z Hong Kongu student Finansów i Rachunkowości. Spotkają się z uczniami dwukrotnie. Podczas pierwszych warsztatów opowiedzą o krajach, z których pochodzą, a następnie poprzez zajęcia i zabawy dydaktyczne uświadomią uczniom, że interkulturowość jest istotna w naszym życiu.

Doświadczenie to, jak poprzednim roku jest wspaniałym przeżyciem dla młodzieży, która nie często ma okazję, aby mieć do czynienia z „szerokim światem”. Uczniowie mają niesamowitą szansę, aby sprawdzić swoje umiejętności organizacyjne, interpersonalne i językowe. Kontakty z wolontariuszami są dla nich źródłem inspiracji u progu wyboru drogi kariery zawodowej.

 

Opracowała: Hanna Łojek – szkolny koordynator projektu

 

{gallery}2014studenci{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *