W piątkowy poranek pomimo niezbyt dobrze zapowiadającej się pogody wyruszyliśmy na pierwszą, wspólną wycieczkę rowerową. Celem wycieczki była integracja, lepsze poznanie się naszej klasy oraz poznanie okolicy naszej szkoły – miejsca z którym będziemy związani przez najbliższe cztery lata. Naszymi opiekunami byli Pan Paweł Styś, ksiądz Daniel Obzejta oraz nasza wychowawczyni Pani Magdalena Figoń.

   Oprócz pięknych widoków mieliśmy okazję zobaczyć…

Cmentarz Ewangelicki w Wilczogębach, Pomnik Poległych za Ojczyznę w latach 1918-1945 w Wilczogębach, Jezioro Kotło, zatopiony statek w Bugu. Niemalże na każdym kroku, odpoczynku zostaliśmy zapoznani z fragmentem historii miejsca, w którym byliśmy –nie sądziliśmy, że najbliższa okolica Sadownego zawiera tak wiele ciekawostek historycznych i krajoznawczych. Nie zabrakło również ogniska, które rozgrzało i kiełbasek, które dały siłę na dalsza drogę. W drodze powrotnej  w Sadolesiu zatrzymaliśmy się na wspólne pamiątkowe zdjęcie.

   Dla większości z nas była to długa (około 30 kilometrów) ale przyjemna, spędzona w miłym towarzystwie  wycieczka. Dziękujemy naszym opiekunom i mamy nadzieje, że jeszcze niejedna taka wycieczka przed nami.

   Szczególne podziękowania kierujemy do naszego przewodnika Pana Pawła Stysia oraz jego pomocników – weteranów Sadowieńskiego Klubu Rowerowego i absolwentów LO w Sadownem: Michała Kuczkowskiego, Mateusza Maliszewskiego oraz Marcina Maliszewskiego.

Natalia Skorupka, Natalia Oniszk

Zdjęcia P.Styś

{gallery}2016integracyjna1T{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *