Udział w projekcie Erasmus + przygoda służąca wzbogaceniu i uatrakcyjnieniu oferty edukacyjnej naszej szkoły. To niepowtarzalna okazja do poznania kultury krajów i narodowości oraz rozwijania kompetencji języka angielskiego.Działania projektowe to także mobilność, czyli podróżowanie i zwiedzanie krajów partnerskich. Nasza erasmusowska przygoda rozpoczęła się w Anglii. W dniach 5 i 6 listopada 2015 roku partnerzy projektu spotkali się w Birmingham Metropolitan College. Naszą szkołę reprezentowali dyrektor pan Sławomir Ryszawa, vice-dyrektor pan Marek Renik i szkolny koordynator projektu Hanna Łojek.

Celem spotkania było dokonanie inauguracji projektu, zaktualizowanie spotkań partnerów i zadań projektowych wynikających z harmonogramu oraz wymiana doświadczeń i pogłębianie wiedzy i umiejętności uczestników. Wyznaczono i omówiono także zadania związane z pierwszym wyjazdem uczniów do Turcji, który zostanie zrealizowany w styczniu 2016 roku.

Program spotkania był bardzo bogaty, jednak uczestnicy wygospodarowali trochę czasu na wspólny, wieczorny spacer po pięknym mieście.

Hanna Łojek

foto relacja :

Wygląda na to, że kadra projektu chwyciła byka za rogi:)