W dniu 28 listopada 2023 roku, społeczność Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum w Sadownem uroczyście świętowała ślubowanie klas pierwszych, jednocześnie oddając hołd patronowi szkoły, Władysławowi Orkanowi.

Ślubowanie, będące jednym z najważniejszych momentów dla nowych uczniów, odbyło się w atmosferze podniosłej uroczystości. Dyrektor szkoły, po powitaniu zgromadzonych, zabrał głos, przypominając o historii liceum i technikum, które od lat kształcą młodzież z pasją i zaangażowaniem. O szczególnym znaczeniu tego dnia świadczyła także obecność przedstawicieli władz lokalnych. Starosta powiatu węgrowskiego, Ewa Besztak, oraz wicestarosta Marek Renik, wygłosili swoje przemówienia, zaznaczając rolę edukacji w kształtowaniu przyszłości społeczności lokalnej.

W ramach obchodów, uczniowie klas pierwszych przypomnieli życiorys oraz twórczość patrona szkoły, Władysława Orkana. To doskonała okazja do bliższego zapoznania się z postacią, której imię noszą z dumą.

W trakcie akademii, odbył się także quiz poświęcony życiu i twórczości Władysława Orkana. Uczniowie rywalizowali ze sobą, prezentując swoją wiedzę na temat dzieł patrona szkoły. Turniej zakończył się sukcesem klasy I LO, która zdobyła pierwsze miejsce, na drugim miejscu znalazła się klasa 3 LO, a trzecie miejsce przypadło klasie 3 TG.

Po oficjalnej części programu nadszedł czas na radość i integrację. Klasa 2 LO oraz 2 TG przygotowały otrzęsiny dla klas pierwszych, w ramach których odbyły się zabawne konkurencje, takie jak quiz muzyczny „Jak to leciało”, przeciąganie liny czy nietypowa Familiada, skupiająca się na życiu szkolnym szkoły.

Zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia był obiad dla zaproszonych gości. Smaczne potrawy zostały przygotowane przez uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Sadownem, co stanowiło doskonałe podsumowanie udanej uroczystości.

W ten sposób społeczność szkolna w Sadownem uczciła nie tylko nowe pokolenie uczniów, świętujących ślubowanie, ale także upamiętniła postać Władysława Orkana, patrona szkoły, który wciąż jest źródłem inspiracji dla kolejnych pokoleń.