Szósta Edycja Turnieju Lektur Szkolnych za nami !

Piątego grudnia, poranek w murach naszej szkoły był niezwykle owocny i pełny głębokich refleksji. Tego dnia odbyła się już szósta edycja Turnieju Lektur Szkolnych. Wydarzenie to, jak co roku, skupiło uwagę uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości.

Inicjatorką tego pięknego przedsięwzięcia była Pani Mirosława Renik, której pomysłowość i zaangażowanie sprawiły, że sztuka literacka ożyła na naszej scenie w niezwykły sposób.

Komisja w składzie: Danuta Chylińska, Dorota Gałązka i Grażyna Gąsiorek miała trudne zadanie oceny talentów aktorskich uczestników.

Komisja obejrzała 9 ciekawych przedstawień:

– IV T; „Ciotunia”

– V T; „Pan Jowialski”

– III T; „Paweł i Gaweł”

– II T; „Zemsta”

– I T; „Przyjaciele”

– I LO; „Damy i Huzary”

– IV LO; „Śluby panieńskie”

– III LO; „Małpa w kąpieli”

– II LO; „Dożywocie”

Po obejrzeniu przedstawień jury podjęło trudną decyzję ogłoszenia wyników Szóstego Turnieju Lektur Szkolnych:

I miejsce – klasa I LO „Damy i Huzary” (nagroda główna 500 zł)

II miejsce – klasa V T „Pan Jowialski” (nagroda 400 zł)

III miejsce – klasa III LO „Małpa w kąpieli” (nagroda 300 zł)

Przyznano również dodatkowe nagrody

– szczęśliwy numerek dla całej klasy: klasa II LO i IV LO

– jeden dodatkowy punkt na sprawdzianie: klasa I T i II T

– 5 minut z zeszytem na sprawdzianie: klasa III T i IV T

Najlepszą aktorką okazała się – Magda Narowska, klasa I LO.

Najlepszym aktorem został – Mikołaj Solarski, klasa I LO.

Wyróżnienie za najlepszy kostium otrzymała Diana Ślusarz, klasa I LO.

Nagroda Starosty Powiatu Węgrowskiego powędrowała do Julii Wierzby klasa VT .

Jury wyraziło podziw dla wszystkich uczestników, którzy z pasją, zaangażowaniem i erudycją prezentowali fragmenty twórczości Aleksandra Fredry.

Turniej Lektur Szkolnych nie tylko promuje literaturę, ale także rozwija umiejętności aktorskie, wrażliwość kulturową i zdolność interpretacji tekstów literackich.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie gratulujemy, a uczniom życzymy dalszych sukcesów w literackich poszukiwaniach. Niech ta edycja Turnieju będzie inspiracją do dalszego pogłębiania wiedzy i rozwijania artystycznych pasji.

Fotorelacja Info Sadowne: https://photos.app.goo.gl/LNmMyFo9YHiNs4wP9