Dzisiaj w naszej szkole obchodzony był Dzień Nauczyciela. Z tej okazji na sali gimnastycznej zgromadzili się nauczyciele, których spotykamy na co dzień w szkole oraz nauczyciele emerytowani. Jest to dzień, w którym wszyscy uczniowie chcą podziękować za cierpliwość, przekazywaną wiedzę oraz poświęcony czas. P. Dyr. Sławomir Ryszawa serdecznie przywitał zgromadzonych gości, nauczycieli oraz uczniów oraz poprosił o wręczenie kwiatów dla wszystkich nauczycieli z okazji ich święta. Następnie zapowiedziano I Turniej Lektur Szkolnych w naszej szkole. W turnieju wzięło udział 6 klas. Każda klasa przygotowywała się do tego wydarzenia pod okiem pań polonistek oraz wychowawców. Przedstawiane były lektury szkolne, takie jak „Makbet”, „Wesele”, „Lalka”, „Pan Tadeusz”, „Ferdydurke” oraz „Chłopi”. Wszyscy podeszli do przygotowania przedstawień z ogromnym zaangażowaniem. Ostatecznie, po długich naradach komisji, zwyciężyła klasa II liceum, która wystawiała interpretację powieści pt. „Lalka”. Drugie miejsce zajęła klasa IV technikum, która przedstawiała dzieło pt. „Chłopi”. Natomiast trzecie miejsce zdobyła klasa III technikum za przedstawienie epopei narodowej pt. „Pan Tadeusz”. Nagrodą dla każdej z tych klas było otrzymanie dofinansowania na wyjazd. Wręczane były również nagrody w kategoriach indywidualnych, m.in. dla najlepszego aktora, dla najlepszej aktorki, za najlepszą charakteryzację, dla najlepszego aktora drugoplanowego, dla najlepszej aktorki drugoplanowej.