W Starostwie Powiatowym w Węgrowie po raz kolejny obchodzono Powiatowy Dzień Wolontariusza. Wśród wyróżnionych było też Szkolne Koło Wolontariatu ZSP w Sadownem.

1 grudnia odbyła się z tej okazji konferencja zorganizowana przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Jaworku, Warsztaty Terapii Zajęciowej i Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Jawor”. Konferencja była podsumowaniem projektu „Pomagam” realizowanego w ramach zadania publicznego „Wolontariat Szkolny” ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

Na uroczystość przybyli: Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Ewa Orzełowska, Wicestarosta Halina Ulińska, Członek Zarządu Powiatu Włodzimierz Miszczak, dyrektorzy szkół, w tym p. Sławomir Ryszawa – Dyrektor ZSP w Sadownem, opiekunowie szkolnych kół wolontariatu i wolontariusze z terenu powiatu węgrowskiego.

Witając zebranych Wicestarosta Halina Ulińska podkreślała, jak bardzo duże znaczenie ma działalność wolontariuszy na terenie naszego powiatu, przypominając jednocześnie, że najistotniejsza w działaniach wolontariatu jest bezinteresowność, wrażliwość, empatia i życzliwość dla potrzebujących pomocy.

Obecna na uroczystości Wicemarszałek Ewa Orzełowska podczas swojego wystąpienia podkreśliła, jak prawdziwa dla wolontariuszy jest maksyma mówiąca o tym, że człowiek większą radość ma z dawania niż z brania. Zachęcała jednocześnie obecne kluby wolontariatu do starania się o środki na działalność w ramach programów, jakie oferuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

Podczas konferencji prezentację dobrych praktyk z zakresu wolontariatu szkolnego MOW w Jaworku przedstawiła koordynator projektu SPON „Jawor” Pani Elżbieta Trojanowska oraz Małgorzata Korzeniowska z Warsztatów Terapii Zajęciowej. O swojej działalności podczas spotkania opowiedziały również szkolne kluby wolontariatu: Szkolny Klub Wolontariatu przy ZSP w  Ostrówku i Szkolne Koło Wolontariatu Projekt „Podziel się sercem” przy ZSP  w Sadownem z opiekunem Małgorzatą Olton.

Wicemarszałek Ewa Orzełowska, Wicestarosta Halina Ulińska i dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworku Mariusz Dobijański wręczyli statuetki, podziękowania i upominki za pracę w wolontariacie najbardziej wyróżniającym się wolontariuszom z terenu powiatu węgrowskiego.

Statuetki wykonane przez wychowanków MOW w Jaworku „Wolontariusz Powiatu Węgrowskiego 2016” otrzymali:

 1. Elżbieta Trojanowska
 2. Małgorzata Korzeniowska
 3. Paweł Polkowski
 4. Elżbieta Żołędowska
 5. Urszula Gromek
 6. Aldona Skup
 7. Marzena Pachnik
 8. Agnieszka Trojanowska
 9. Jolanta Zalewska
 10. Anna i Catalin Coman
 11. Rafał Brzezik
 12. Michał Popowski
 13. Jolanta Olędzka
 14. Szkolny Klub Wolontariatu przy ZSP w Ostrówku
 15. Szkolne Koło Wolontariatu przy ZSP w Sadownem

Źródło: Starostwo Powiatowe w Węgrowie

galeria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *